Kup e-booka

Tom I „Prologu” dostępny jest także w formie e-booka w księgarni Publio.pl w formatach PDF, ePub i mobi w cenie 38,99 zł.

E-book w formacie PDF jest wiernym odzwierciedleniem książki w formie papierowej, z zachowaniem układu stron, wielkości i rodzaju czcionek itp. Innymi słowy, każda strona wygląda identycznie jak w oryginale. By czytać książki w tym formacie, wystarczy posiadać popularnego Adobe Readera.

Dwa pozostałe formaty przeznaczone są do czytania książek na urządzeniach mobilnych. Format mobi przeznaczony jest  dla czytników Kindle firmy Amazon. Z kolei ePub to format, w którym możesz czytać książki na tabletach, smartfonach oraz na większości czytników e-ink (poza wspomnianym Kindle). Cechą charakterystyczną obu tych formatów jest to, że wygląd strony zależy od wielkości ekranu i zastosowanych ustawień czcionek. Mówiąc inaczej, wygląd strony nie jest stały i zmienia się w zależności od parametrów urządzenia i czytnika software’owego.

By czytać e-booki w formacie ePub, należy więc na swoim urządzeniu zainstalować program, taki jak Publio Reader, Adobe Digital Editions, Cool Reader, FBReader i wiele innych. Zanim to zrobisz – sprawdź, jest mocno prawdopodobne, że producent Twojego urządzenia wyposażył je w taki czytnik.

W celu zakupienia e-booka w Publio konieczna jest rejestracja.

Każdy może pobrać książkę we wszystkich trzech formatach i to w dowolnym momencie – jeśli np. za jakiś czas kupisz sobie Kindle’a i zechcesz sięgnąć do „Prologu” w formacie mobi, będziesz mógł ponownie zalogować się na swoje konto w Publio i pobrać e-booka właśnie w tym formacie.

E-booki w Publio zabezpieczane są znakiem wodnym, co oznacza, że nie napotkasz żadnych technicznych barier we wgrywaniu i doczytywaniu e-booka na różnych urządzeniach. W ramach tzw. dozwolonego użytku możesz  go też udostępnić swoim bliskim. Uważaj jednak, komu przekazujesz zakupione przez siebie e-booki – nie możesz stracić kontroli nad tym, kto je używa i gdzie umieszcza (w znaku wodnym zawarte są wszystkie informacje na temat osoby, która kupiła daną książkę), bo w Polsce nielegalne rozpowszechnianie e-booków jest niedozwolone.

 

PUBLIO.PL